Ustawiasz nawigację, włączasz silnik i ruszasz. Masz wybrany cel podróży, jeszcze tylko ustawienie trasy. Chwilę zastanawiasz się, którą opcję wybrać, bo zależy Ci i na czasie i żeby bezpiecznie dotrzeć. Masz do wyboru trasę szybką, krótką lub optymalną. Znany przykład z codzienności, prawda?
W życiu też dokonujesz takiego wyboru. Nawet często musisz zmieniać trasę, zatrzymywać się z powodu nieprzewidzianych awarii na drodze, czy wykonać objazdy.

Jak wygląda Twoja droga, jeśli wybierasz SZYBKĄ trasę:
Czas to pieniądz, więc w życiu gnasz jak szalony, nieostrożnie, ryzykujesz nieprzemyślanymi inwestycjami, podejmujesz pochopne decyzje pod wpływem emocji, byleby szybko dostać nagrodę, zdobyć pieniądze, natychmiast przeznaczyć je na upatrzony gadżet, wchodzisz w biznesy, które obiecują Ci szybkie pieniądze, wierzysz w wizję szczęścia i bogactwa, które dadzą Ci inni ludzie? To ryzykowna trasa, która może zakończyć się szybciej niż przewidywałeś, jednak NIE U CELU, który obrałeś na początku.

Kiedy wybierzesz trasę KRÓTKĄ?
Kiedy zakładasz opcję łatwych i natychmiastowych efektów. Kiedy niecierpliwość nie pozwala Ci zastanowić się nad tym, czy krótka trasa Twojej wyprawy ostatecznie jej nie wydłuży. Dlaczego miałoby się tak zdarzyć, skoro krótka to też poniekąd szybka trasa?
Krótkowzroczne patrzenie na cel zamyka oczy na pułapki, na fałszywych ludzi, którzy wiele obiecują, a Ty połykasz te wizje i tworzysz z nich kolekcje, którymi się zachwycasz. Emocje działają krótko, a decyzja już została podjęta. Miałeś szczęście, jeśli była trafna, ale nie radzę Ci każdej decyzji podejmować w ten sposób. Dobra passa rzadko trwa długo. A jeśli wybór był niewłaściwy? Więcej tracisz, niż zyskałeś na początku. Zgubne konsekwencje krótkoterminowego planowania dużych celów, niekompletna albo nieskuteczna wiedza jedynie wydłużą Twoją podróż lub wpędzą w pułapkę bez wyjścia.

Trasa OPTYMALNA nie bez powodu ma taką nazwę. Wcale nie musi być szybka, ani krótka, ale jest pewna, jeśli przestrzegasz kodeksu drogowego i jeśli jesteś odpowiednio przygotowany. Co to znaczy i jak to się odnosi do przestrzegania kodeksu życia?
< Przewidujesz, że mogą się pojawić przeszkody, objazdy, postoje, zmiany, ale wiesz, że dotrzesz do celu, bo masz świadomość, co się może wydarzyć. < Nie kierujesz się nadzieją dotarcia do celu, ale PEWNOŚCIĄ, bo potrafisz odnaleźć się w nieprzewidzianych sytuacjach, dokonujesz szybko trafnych wyborów, efektywnie wyciągasz wnioski.
< Rozwijasz się szybciej, niż myślisz, gdy uczestniczysz w trudnym procesie, gdy oczekujesz, że musi być trudno na początku, kiedy zmierzasz się ze swoimi blokadami i błędnymi nawykami.
<Z pełną świadomością planujesz swoje życie, bo masz konkretny cel.
< Wiesz, że nie ma nic wartościowego za darmo (wartościowej wiedzy i/lub kompletnego prowadzenia przez cały proces).
< Świadomie, bo dzięki odpowiedniej użytecznej wiedzy (a nie pod wpływem emocji czy chwilowej motywacji) zmieniasz swoje życie o 180 stopni na lepsze!

Kto może być Twoją nawigacją w życiu?
Z pewnością ktoś, kto znajduje się na WYŻSZYM POZIOMIE WIEDZY o świecie, o zarabianiu i utrzymywaniu pieniędzy, o tworzeniu dżwigni finansowej i czasowej, kto pomoże Ci znaleźć się na tym WYŻSZYM POZIOMIE WIEDZY. Wtedy Ty też zyskasz samoświadomość tego, że znajdujesz się w grze, gdzie liczy się WIEDZA JAK, a nie ideologie, wizje bogactwa, czy złudne obietnice.

Warto zastanowić się nad tym, czy postępujesz według ideologii wpojonej Tobie przez innych ludzi, którzy właśnie na Tobie zarabiają? Optymalniej jest wiedzieć JAK prosperować, zamiast żyć tylko, żeby przetrwać do pierwszego… I tylko wtedy, gdy JUŻ WIESZ, zyskujesz więcej spokoju i pewności, że znajdujesz się na właściwej drodze i stajesz się właściwą osobą. Docierasz do celu bezpieczniej, ale też szybciej!
Kilka wskazówek na start ode mnie:
1.Zaczynaj podróż Z WIZJĄ KOŃCA,
2. Poruszaj się jedynie OPTYMALNĄ trasą (stosuj optymalizację i dżwignię)
3. Niech pomocna Ci będzie INDYWIDUALNA NAWIGACJA, prowadząca Ciebie od początku do końca
4. Miej na względzie CZAS, który i tak upłynie.